Örnekler

Örnek 1) Günlük gıda dağıtım optimizasyonu

İstanbul Anadolu yakası için yapılan bu örnek çalışmada 10 araç ve 300 adet müşteri için rota optimizasyon çalışması yapılmış ve her aracın ziyaret edeceği müşterilere ait adresler programa yüklenmiştir ve optimum rotalar hesaplanarak harita üzerinde farklı renklerde ziyaret sıraları ve rotalar gösterilmektedir. Optimum rotalar mobil cihazlara dinamik olarak gönderilmektedir.

Örnek 2) Medikal replerin rota optimizasyonu 

İstanbul Anadolu yakası için yapılan bu örnek çalışmada 749 eczaneye 6 satış temsilicisi ile 4 haftalık ve müşteri ziyaret frekanslarına (1,2,3,4) göre göre ziyaretler yapmak ve müşteri cirolarına göre ve ziyaret önceliği kısıtları göz önünde bulundurularak her satış temsilcisi için günlük 13 ziyareti aşmayacak şekilde sıralı rotalar elde etmektir.

Örnek 3) Sanayi ve Tıbbi gazlar dağıtım optimizasyonu 

Aliağa çıkşlı araçların izmir ve çevresindeki müşterilere sanyi ve tıbbi gaz dağıtımı optimizasyonu yapılmıştır. Araç ve müşteri kapasiteleri gaz(m3) ve gaz tipleri (oksihen, argon vb.) hesaba katılarak optimizasyon yapılmış ve %25 tasarruf edilmiştir.

Örnek 4) Süt ürünleri dağıtımı yapan firma satış ekiplerinin ziyaret planlaması - routyn salesforce

İstanbul Anadolu yakasında süt üürnleri (süt,yoğurt,peynir vb.) dağıtımı yapan bir firmanın 6 plasiyerinin 284 müşteriye 2 frekanslı olarak haftalık ziyaret planının yapılmasıdır. Ziyaret planlanırken ziyaretler arasında en az 2 gün olacak (örnek : pazartesi - perşembe, salı - cuma , çarşamba cumartesi) ve plasiyer başına günlük ziyaretler 19 u aşmayacaktır.

10 günlük  deneme için başvurunuz
Routyn Last Mile
Routyn Sales Force
Routyn Field Force

RutinRota Ltd. şirketi, widescope - Routyn  ürünlerinin Türkiye tek yetkili temsilcisidir.

Adres : İlkbahar mah. Galip Erdem Cad. Sinpaş Marina 3.kule no : 115 çankaya - Ankara

Tel : +90 541 284 18 84

Yetkili kişi : Ertürk Çelenk  

e-posta : info@rutinrota.com

Routyn Transportation
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
cv_logo1.png

CartoVista